Plánované akce Klubu vojenské historie 276th Sqdn. (reenacted) RAF, o.s. – Future events attend by us

Klub vojenské historie 276th Sqdn. (reenacted) RAF, o. s. s se zúčastní následujících akcí:
Living history group 276th Sqdn. (reenacted) RAF, o. s. will attend this events:

Nejbližší akcí, kterou chystáme, je beseda s tvůrci a aktéry filmu Nebeští jezdci a výstava v Klecanech.

Dne 1. 4. se od 13.00 v Komunitním centru Vlna v Praze – Ďáblicích (Osinalická ulice) uskuteční Setkání Nebeských jezdců – tvůrců a aktérů filmu Nebeští jezdci. Účast potvrdili: Svatopluk Matyáš, Josef Váša, Vojtěch Holý a Jana Sedlmajerová, ze Spojených států přiletí Winston Chrislock, představitel Winstona Chrislocka. Bude to jeho první návštěva po 49 letech od natočení filmu. Pan Chrislock se velmi těší na své filmové kolegy a má k natáčení mnoho vzpomínek. Úvodní besedy, která potrvá cca dvě hodiny, se zúčastní i další pamětníci natáčení filmu. Po besedě se po vlastní ose účastníci přesunou do Klecan, ulice Do Klecánek 52, kde bychom si prohlédli výstavu a následně se přesunuli na bývalé letiště Klecany, přesněji do areálu Dolních kasáren, kde bychom si prohlédli bývalé letiště, kde se film Nebeští jezdci natáčel, respektive to, co z něj zbylo. Vstupné na besedu je 150 Kč. Kromě zajímavého programu jsme pro Vás připravili i zajímavé tematické suvenýry.
Po celé odpoledne bude v Komunitním centru Vlna výstava obrazů s leteckou tematikou malíře Vladimíra Urbánka. Vstupné na tuto výstavu je zdarma.

Informace o této akci můžete sledovat zde.

Chtěli-li byste nás pozvat na letecký den, pietní akt popřípadě byste uvítali naši pomoc s výstavou či besedou?
Zde naleznete výběr z fotografií z akcí, kde jsme byli. Kontaktovat nás můžete zde: filip(zavinac)276(tecka)cz nebo na telefonu 777 220 517.

Další akce zde budou přibývat postupně.

Mimo účasti na akcích pochopitelně bádáme. Najdete nás tak v archivech či u pamětníků, kde sháníme informace o palubních střelcích Royal Air Force. Pracujeme ale také paralelně na webu www.trhovokamenickypamatnik.cz, který je věnovaný loni odhalenému památníku obětem holocaustu a příslušníkům Royal Air Force z Trhové Kamenice.
We do research too, that it is possible to meet us in archives. And we are working on this website too.