Pro zájemce o členství

Pro zájemce o členství v Klubu vojenské historie 276th Sqdn. (reenacted) RAF, z.s.

Vítejte.
Pokud Vás zaujalo to, co děláme a chcete nás podpořit svou účast a členství v našem klubu vojenské historie, jste na správném místě.
Můžete nám napsat: filip@276.cz, zkontaktovat nás přes profil na facebooku: https://www.facebook.com/KVH276 a potom nebo přes tím si přečíst tuto stránku.
Můžeme Vám nabídnout, že se budete podílet na zajímavých akcích, ale hlavně na to, aby se nezapomnělo na československé příslušníky RAf a příslušnice WAAF.

Budete jako členové našeho klubu připravovat výstavy, prezentace na leteckých dnech, občas se podílet na nějakém hraném dokumentu, odhalovat a připravovat pietní akty a pamětní desky. To vše podle Vašich možností a zájmů. Pravda, nebudete nikde pobíhat a střílet to bohužel reenactors RAF nedělají. Ale i bez toho je náš koníček zajímavý. Dostanete se na místa, jako jsou třeba bývalá letiště našich perutí, hospody, kam naši letci chodili a i na hřbitovy, kde jsou pochováni. Seznámíte se také se spoustou zajímavých lidí. Bohužel už mezi nimi nebude příliš našich veteránů RAF, ale mohou mezi nimi být jejich rodinní příslušníci, ale i jiné zajímavé osobnosti. Za dobu, co se věnuji RAF reenactmentu jsem potkal několik našich vojenských přidělenců, režisérů, historiků a i „civilistů“, kteří se o RAF zajímají a vždy si s nimi rád popovídám. Také jsme zvaní do Duxfordu na Flying Legends, abychom tam v uniformách vzpomínali na naše letce. Duxford a Flying Legends jsou jednou z nejlepších akcí v Evropě, tak je nám skutečně ctí tam být. Nepředpokládám, že by tato akce byla naše poslední. Některé naše aktivity jsou zaměřené na Velkou Británii, tak je dost pravděpodobné, že se tam můžeš podívat i Ty.

Čím nám můžeš pomoci? Být dalším kamarádem v partě, dalším aktivním členem. Připravovat naše akce, být na nich, zjišťovat podklady pro granty, bádat, doplňovat web, sbírat věci, které nesbírá nikdo další z klubu…Je toho hodně.

Co uděláme pro Tebe? Rádi Tě vezmeme na naše akce, předámy dobré i špatné zkušenosti, poradíme s výběrem uniformy, zdroji věcí i informací. Rádi Tě seznámíme se zajímavými lidmi, ukážeme zajímavá místa. A o tom, co tady nezmiňuju, si můžeme dát vědět třeba po mailu: filip@276.cz.

Těšíme se na odezvu.