Padlí nepřipomenutí českoslovenští letci RAF

Kamarád a nadšenec Honza Pašek mi poslal seznam padlých letců RAF, kteří doposud nejsou nikde připomenuti.
Blíží se rok, kdy si připomeneme 100. výročí vzniku Československa, československého letectva, ale i RAF.
Co sebrat síly a peníze a dluh u některých z nich zaplatit deskou či vzpomínkou?
Zde je seznam těch letců (nekladu si nárok na úplnost a než se dostanu k myši, omlouvám se, že je seznam poněkud neupraven):

Babáček Pavel rotmistr 311 Brno 30.8.1914

Beck Herbert rotný 311 Vídeň 28.2.1923

Bendl Josef četař I/6 Miškovice 27.3.1914

Bouda František nadporučík 21 Vídeň 16.4.1914

Brdský Petr četař 111. OTU Praha 28.5.1921

Bříza Vítězslav četař 111.OTU Brno 21.3.1920

Čáp Miroslav četař 6.OTU Humpolec 3.6.1919

Černohorský Ladislav rotný 311 Kaňk 10.3.1919

Černý Jan desátník GB Heřmanice 25.1.1915

Černý Václav četař 311 Sobůlky 23.8.1915

Dekastello Josef nadporučík I/8 Praha 24.6.1910

Dohnal Jaroslav rotmistr 2.DF Prostějov 21.7.1917

Dorniak Martin četař 311 L.Mikuláš 15.8.1915

Dostál Hugo rotný 311 Deštná 3.4.1919

Dýma František poručík III/7 Olomouc 28.2.1916

Fanta František rotný 313 Kamení 11.12.1919

Fanta František nadporučík 27OTU Chlum 10.11.1914

Fechtner Emil nadporučík 310 Praha 16.9.1916

Friedl Karel Lac 14 Zelená u Chebu 25.4.1911

Fuksa Albert četař 311 Malá Chocholná 8.4.1921

Gissübel Bedřich podporučík 311 Rasocha 12.2.1912

Götzlinger Vilém rotný 311 Ivanovice 2.9.1911

Grič Jozef poručík 58.OTU Nitrianska Streda 6.3.1914

.Halama Stanislav rotmistr 310 Křečkovice 28.2.1915

Halada Josef rotmistr 311 Zemp.Teplica? 16.11.1907

Hayek Arnošt rotný asp. 311 Kyjov 3.8.1916

Holub Josef podporučík 311 Stará Huť 25.5.1921

Chocholín Vladislav kapitán 310 Praha 1.3.1916

Ivančík Josef rotmistr Voděrady 3.9.1889

Jambor Oldřich rotmistr 75 Tuřany 3.5.1913

Janata Karel rotný 310 Kbel 20.3.1918

Jelínek Rudolf rotný 27.OTU Lomnice n Pop. 9.4.1915

Jirsák Otto četař 311 Olomouc 3.10.1907

Kalášek Jaroslav četař 8.AGS Bynina 29.1.1918

Kauer Jaroslav rotmistr 310 Dlouhomilov 8.3.1919

Keda Alois rotmistr 1429 Brno 15.2.1915

Kennedy Otto četař 311 Praha 2.9.1919

Kepák Vladimír rotmistr 307 Brno 10.6.1914

Kmec Ján četař 6.OTU Hanušovce n Topĺou 7.7.1923

Komínek Josef rotmistr 310 Praha 31.10.1913

Kormanovič Imrich četař 311 Krmeš 23.10.1921

Košulič Václav poručík 311 Hodonín 26.9.1915

Kotrch Jan rotný 311 Sušice? 9.6.1917

Koukol František rotný 311 Vamberk 7.5.1915

Kozák Pavel poručík FAFL Praha 28.12.1917

Krákora Jan četař I/1 Lysolaje 12.4.1914

Králík Antonín četař I/8 Vranice 16.6.1916

Krcha Viktor nadporučík 138 Vídeň 22.7.1914

Křepel Jindřich nadporučík 6.OTU Plzeň 5.7.1914

Kříž Ladislav rotný 311 Praha 21.4.1912

Kučera Vladimír nadporučík I/5 Malá Černá 7.5.1911

Kuklínek Emil rotmistr 311 Brno 31.5.1904

Kulhánek Jaroslav št.kapitán 124 Praha 3.11.1907

Kulhavý Jaroslav četař 311 Mladá Boleslav 16.8.1919

Landa Bohumil poručík 311 Kročehlavy 20.12.1896

Landsman Jindřich rotmistr 310 Bratislava 2.7.1920

Laštovička Vratislav četař Hradec Králové 13.8.1903

Launer Zdeněk rotný 311 Praha 19.4.1924

Liebold Jindřich četař 311 Brno 6.10.1921

Linhart Leo poručík 311 Salcburk 16.11.1912

Mandler Otto četař 311 Strážnice 8.1.1922

Martinovič Leopold rotmistr 6.OTU Praha 8.2.1915

Mašek František ??? ???

??

Matějíček Rudolf podporučík 311 Praha 5.4.1913

Menšík Jozef poručík 68 Topoĺčany 19.11.1917

Michálek Vilém rotný BFSI Bystřice p Hostýnem 1.8.1915

Novák Bohuslav poručík Černovice 25.7.1914

Novák Jaroslav desátník CIB Praha 24.9.1913

Pizúr Michal rotný 311 Lukov 6.12.1914

Podborský Miroslav rotný 6.OTU Moravské Janovice 5.7.1919

Politzer Josef četař asp. 311 Stupné 17.4.1913

Pošva Karel četař 6.OTU Hořovice 20.10.1908

Procházka Miroslav četař 311 Sýčina 9.10.1919

Ptáček Rudolf rotmistr 602 Kostelec n Orlicí 19.4.1918

Remeš František četař 53.OTU Crikvenica 15.1.1919

Revilliod Leonard Montreaux 26.7.1922

Richter Karel praporčík 68 Hlinsko 17.10.1902

Rozum Alois rotný 311 Plzeň 6.7.1912

Řídkošil Václav nadporučík 310 Praha 21.4.1914

Salz Karel četař 111.OTU Stod 17.9.1911

Sedláček Mojmír poručík 311 Dohalice 14.11.1913

Soukup Oldřich rotný 311 Morav. Budějovice 19.7.1920

Staněk Arnošt rotný 310 Liptovský Mikuláš 2.7.1920

Staňo Walter četař 311 Nové M. n Váhom 18.7.1924

Stára Antonín rotmistr let. Svatá Kateřina 28.5.1892

Stibor Karel rotný 6.OTU Měšetice 1.12.1914

Stoklasa Jaroslav desátník I/9 Lhota 24.3.1917

Šabík Julius desátník 34.SFTS Verešvár 9.7.1920

Šandor Andrej poručík Košice 15.4.1911

Šimek Andrej desátník 311 Žarnovica 1.1.1920

Šofránko Julius četař 5/P/AFU Štiavnik 12.8.1919

Štěpánek Miroslav rotný 311 Brno 8.2.1920

Štětka Štěpán četař 311 Prušánky 23.5.1920

Timko Ján podporučík 311 Poproč 30.12.1918

Tomek Hanuš četař 111.OTU Pardubice 21.7.1919

Turňa Jozef četař 111.OTU Čierny Balog 2.1.1917

Urban Emerich četař 311 Vídeň 19.6.1917

Václavek Arnošt četař 311 Zábřeh na Moravě 3.1.1917

Vaniš Jozef četař 311 Liptovská Teplá 27.6.1921

Vanko Anton rotmistr 312 Lednické Rovné 10.1.1918

Varjan Pavel rotný 311 Komloša 22.6.1911

Vašek Vladimír četař I/5 Sedlec 8.8.1914

Veselý Jan kapitán 311 Přehořov 17.5.1906

Vocetka František nadpor.1.SS Praha 11.4.1913

Vokůrka Rudolf rotný 1429 Čekanice 24.2.1917

Votruba Bohumil rotmistr 312 Skalice 7.2.1914

Vrtiš Karel rotný 501 Poddubí 8.8.1918

Zetland Henry Osbert 104 Praha 11.3.1903

Žanta Otakar št.rotmistr 311 Stanový 20.3.1915

Ždímal Václav nadporučík 311 Sarajevo 24.10.1914

Žilák Ladislav četař 311 Poltár 30.8.1921

Připravit památník nebo pamětní desku není zase tak náročné ani drahé, jak by se mohlo zdát. S realizací nejen výše zmíněných československých letců RAF Vám náš klub vojenské historie rád pomůže.