ZÁJEMCŮM O ČLENSTVÍ

Staňte se členem našeho Klubu

Můžeme Vám nabídnout

Že se budete podílet na zajímavých akcích připomínajících letce RAF a příslušnice WAAF v České republice i zahraničí.

Budete jako členové našeho klubu připravovat výstavy, prezentace na leteckých dnech, odhalovat památníky a pamětní desky a připravovat jejich realizaci, občas se podílet na nějakém hraném dokumentu.

Neslíbíme vám účast v dynamických ukázkách a scénách, kde budete pobíhat a střílet. To reenactors RAF a WAAF nedělají. Ale i bez toho jsou náš koníček a naše činnost zajímavé. Dostanete se na místa, jako jsou třeba bývalá letiště našich perutí v RAF, hospody, kam naši letci chodili a i na hřbitovy, kde jsou pochováni.

Seznámíte se také se spoustou zajímavých lidí. Bohužel už mezi nimi nebude příliš našich válečných veteránů, ale mohou mezi nimi být jejich rodinní příslušníci a jiné zajímavé osobnosti spojené s leteckou historií. (Za dobu, co se věnuji RAF reenactmentu, jsem potkal několik našich vojenských přidělenců, režisérů, historiků a i civilistů, kteří se o RAF zajímají a vždy si s nimi rád popovídám.)

Mezi těmi akcemi, kam se s námi můžete dostat i Vy, je jeden z nejlepších historických leteckých dnů na světě, duxfordské Flying Legends, plzeňské Slavnosti svobody, oslavy Dne vítězství v Evropě i další větší či menší akce.

Čím nám můžete pomoci?

Být kamarádem a kamarádkou v partě, aktivním členem a členkou. Můžete pomoci připravovat naše akce, aktivně se jich účastnit, zjišťovat podklady pro granty, bádat, doplňovat web a bádat, sbírat věci, které nesbírá nikdo další z klubu nebo cokoliv, o co budete mít zájem.

Je toho hodně.

Co uděláme my pro vás? Rádi vás, tedy spíše už Tě, vezmeme na naše akce, předáme dobré i špatné zkušenosti, poradíme s výběrem uniformy, zdroji vybavení a výstroje i informací. Rádi Tě seznámíme se zajímavými lidmi, ukážeme zajímavá místa, umožníme účastnit se zajímavých akcí. A o tom, co tady nezmiňuju, si můžeme dát vědět třeba po mailu: filip@276.cz, Facebooku Filipa Procházky, nebo našeho klubového Facebooku.

Těšíme se na odezvu.

Za náš klub vojenské historie Filip Procházka, předseda.

Novinky

  • Novinky
    Srdečně zveme do Krytu Folimanka, kde je dnes, tj. 11. […]

Chystané akce

Napište nám

2 + 7 =